Můj příběh

Jmenuji se Pavel Pekárek a přestože mě reality baví, nejsem jenom realitní makléř, ale také aktivní sportovec, milující manžel, táta, milovník dobrého jídla, kvalitních rumů a horských procházek. Chcete-li se o mě a mém životě dozvědět více, vítejte v mém příběhu...

1986

Jak to všechno začalo

Narodil jsem se v Praze, kde jsem vyrůstal a žiju  doteď. Velkou část života jsem strávil s rodinou v Holešovicích, nedaleko nádherného parku Stromovka, který se pro mě stal doslova srdeční záležitostí a vlastně dodnes mě zde můžete potkat při běhání, na kolečkových bruslích, procházce nebo při krmení kachen s rodinou🙂 Po základní škole jsem se rozhodl ke studiu na obchodní akademii.  Volba na tuto školu padla nejen kvůli tomu, že jsem se chtěl věnovat ekonomii a marketingu, ale také proto, že tato škola byla spojena s mou milovanou aktivitou - fotbalem. Součástí studia totiž byly pravidelné fotbalové tréninky a zápasy. Mým snem v této době bylo jediné – stát se profesionálním fotbalistou. Člověk by totiž podle mě měl v životě dělat to, co ho baví a naplňuje. Můj sen se však brzy rozplynul, a to vinou častých a opakovaných zranění. Pro mě v té době velké zklamání, protože jsem fotbalu obětoval opravdu hodně.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

2006

Moje první pracovní zkušenosti

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Tehdy jsem si řekl: „Je potřeba jít dál“ a rozhodl se, že si najdu jinou činnost, v níž se stanu profesionálem, neboť chuť a touha něčeho dosáhnout zůstala obrovská. K tomu jsem připojil také svůj osobní závazek, že mé vzdělávání nekončí, a že v budoucnu vystuduji vysokou školu. S tímto jsem tehdy opouštěl svá středoškolská studia a nastal čas přemýšlet o další budoucnosti. Po absolvování obchodní akademie jsem nejprve působil jako obchodní referent v nakladatelství, následně jako administrativní pracovník v počítačové firmě. V té době jsem si však uvědomil, že to není ono, že práce v kanceláři není nic pro mětoužil jsem po změně, kontaktu s lidmi a především možnosti se více seberealizovat. Rozhodl jsem se, že, před sebe postavím nové výzvy a začnu hledat činnost, kterou nebudu dělat jen pro výplatu, ale také proto, že mě baví, naplňuje, dělám ji ráddává mi smysl.

2009

Z jistoty skok do neznáma

Změna je život, život je změna. Tak by se jednoduše dalo charakterizovat mé období koncem roku 2009. V té době jsem se rozhodl opustit všechny zaměstnanecké výhody, jistotu stálého platu, podal jsem v zaměstnání výpověď a přihlásil se ke studiu na vysoké škole.

Realitní makléř Praha

2010

Začátky v realitách

Realitní kancelář

Mojí startovní pozicí v oboru byla práce asistenta makléře v realitní kanceláři CENTURY 21, kde jsem získal své první realitní zkušenosti. O realitách jsem toho v té době nevěděl absolutně vůbec nic. Začátek mé realitní kariéry nebyl vůbec jednoduchý a okamžitě se proměnil v jeden velký boj o přežití. Kromě odhodlání a touhy něčeho dosáhnout, jsem neměl vůbec nic. Peníze a zkušenosti téměř žádné, žádní klienti, obchody jsem neuzavíral a nebýt podpory mé rodiny, asi bych se nechal znovu zaměstnat. Touha dokázat sobě i svému okolí, že na to mám, mi ale nedovolila to vzdát a z realit odejít. Svůj první obchod jsem uskutečnil až téměř po půl roce a vydělal si tak své první peníze, které však sotva pokryly náklady spojené s touto profesí.

2011

Získávání zkušeností a začátek v jiné realitní kanceláři

Postupem času jsem získával více a více zkušeností, v realitách se vypracoval a pomalu se začalo i dařit. Za přispění všech klientů, kteří vložili důvěru do mých služeb, jsem v tomto oboru setrval, začal si více věřit a plnit si svůj sen, být v něčem profesionálem. V té době již vše pod značkou menší realitní kanceláře, do které jsem nastoupil.

Ilustrační obrázek

2014

Změny v osobním i pracovním životě

Pekárek reality logo

Rok 2014 byl v mém životě hodně zlomový, rozhodl jsem se postavit na vlastní nohy, a to nejen v osobním ale i v pracovním životě. Při cestě metrem jsem náhodou potkal svou spolužačku z obchodní akademie, která se o pár let později stala mojí ženou🥳 S poměrně těžkým srdcem jsem opustil svojí rodnou Prahu 7přesunul se na Prahu 8, kde bydlím doteď. Aby toho nebylo málo, rozhodl jsem se i pro změnu v pracovním životě a založil svoji vlastní značku Pekárek Reality.

2015

Nové výzvy a úspěšné dokončení studia

Se založením vlastní značky přišly nové výzvy, kromě dlouhého administrativního zařizování to byla především touha neustále zlepšovat své služby. Za nic, nikoho ani žádnou značku jsem se nemohl schovat. Moje značka = moje jméno. Nafotit si nemovitost vlastním digitálem, umístit ji do nabídky a prodat už nestačilo. Pokud chci být profesionálem, musím sledovat nové trendy, neustále se zlepšovatnestydět se využít další odborníky pro zkvalitnění své služby. Chtěl jsem se odlišit od konkurence a pro začátek si začal hledat profesionálního fotografa a vyhledávat služby bytové designérky pro home staging.

V roce 2015 jsem také splnil jeden ze svých závazků, dokončil úspěšně svá vysokoškolská studia a získal titul Ing.

Ilustrační obrázek
realitní makléř

2017

Zkvalitňování služeb v realitách, novinky a radosti v osobním životě

Ilustrační obrázek

Fotografie jsou základem špičkové prezentace, jenže i realitní obor se neustále mění a bylo na čase se posunout dál. Další službou, kterou jsem začal využívat, byly videoprohlídky, díky kterým mohou klienti získat ucelenější představu o nemovitosti.

V roce 2017 jsem se rozhodl svou tehdejší přítelkyni požádat o ruku, a ještě tentýž rok jsme se vzali. Pro náš velký den jsme si nakonec vybrali Prahu 6, krásné místo v blízkosti přírodní rezervace Divoká Šárka. O rok později se nám narodila dcera Lucinka. Do budoucna možná posila do realitního týmu🤗

Ilustrační obrázek

2019

Rozšiřuji nabídku svých služeb…

Stále častěji se mě klienti ptali na spoustu detailů o nemovitosti (jako např. rozměry místností, výšku stropů, půdorys apod.). Musel jsem vše přeměřovat nebo žádat majitele o plány/půdorysy bytů či domů. Obtěžovalo to nejen mě, ale i majitele. Jenže co s tím? Zapátral jsem na trhu a objevil 3D virtuální prohlídky, které umožní klientovi procházet se daným prostorem a vše zjistit z pohodlí svého domova.

Další výzvou byly sociální sítě, které získávají stále více na oblibě. A vzhledem k tomu, že jsem se v tomto oboru necítil jako ryba ve vodě, oslovil jsem profesionála, který mi pomáhá využívat služby, které sítě jako Facebook nebo Youtube nabízí. Díky tomu jsem schopen nemovitosti propagovat mnohem efektivněji.

Ilustrační obrázek

2021

Realitám se věnuji dál, ale dějí se i jiné věci...

Ilustrační obrázek

V květnu 2021 jsme přivítali nového člena týmu, narodil se nám syn Tobiáš.

Realitám se ale věnuji dál, stále pod vlastní značkou. Dlouhodobá spolupráce s profesionály v jednotlivých oborech mi umožňuje věnovat se naplno obchodům a klientům, kteří se na mě s důvěrou obrátí.

Pro své klienty chci být vždy oporou, pomyslným parťákemprůvodcem při řešení všech problémů, spojených s daným obchodem. Chuť a odhodlání do práce mi v současné době neposkytuje jen touha uspět a moje rodina, ale zejména spokojení klienti, jejich příběhy, díky kterým vím, že to co dělám, má smysl.

Ilustrační obrázek