Prodej bytu 2+1 ve Vršovicích

„Dobrý obchod je takový, kde jsou spokojeni všichni zúčastnění.“ Tomáš Baťa

Každá nemovitost, kterou mi klienti svěří do prodeje je pro mě výzvou a zároveň závazkem. Je jedno, zda prodávám garáž za pár set tisíc nebo byt či dům za několik milionů, vždy chci udělat maximum proto, aby byl na konci spokojený klient a z celého obchodu zůstal dobrý dojem. Možná si řeknete…“tyhle fráze slyšíme ze všech stran“…, nejspíš ano, ale pro mě je to naprostý základ. Klientům, kteří se na mě s důvěrou obrátí, chci pomoct se orientovat v oblasti, které nerozumí a ušetřit jim čas, zbytečné nervy a ideálně díky svým zkušenostem i vydělat peníze navíc. Spokojený klient, a to nejen z výsledku, ale také z průběhu spolupráce je pro mě velmi důležitý. Je to pro mě nejen utvrzení se v tom, že to, co dělám, má smysl, ale zároveň pro mě může znamenat další doporučení, kterého si vždy nesmírně vážím.

Teď už ale více k prodeji bytu 2+1 ve Vršovicích, jehož výsledek dokázal předčit očekávání majitele, což mě vždy těší a mám z toho velkou radost🥳

Byt 2+1 před kompletní rekonstrukcí byl plný věcí, které by novému majiteli moc užitku nepřinesly. Co tedy s tím? Mé doporučení bylo jasné: vše vyklidit, odvézt, vymalovat a nechat byt uklidit, abychom mohli ukázat prostor a potenciál bytu. A majitel naštěstí souhlasil😊

Domluvili jsme si podmínky, schválili rozpočet a oslovili společnost, která si vše vzala na starosti. Předali jsme klíče a začalo se připravovat….

                                                                            …a práce bylo opravdu hodně

Po 6 dnech intenzivní práce bylo vše dle domluvy hotovo (včetně umytých oken, vyčištěného balkonu, seřízených dveří a přetěsného WC). Převzali jsme zpět klíče a já se mohl pustit do přípravy nemovitosti a zpracování prezentace. Foto staging a profesionální fotografie považuji dnes již za samozřejmost, nemovitost to oživí a dodá eleganci, i přesto, že je před rekonstrukcí.

A jak to všechno dopadlo? Můžete posoudit sami. Byt byl určený ke kompletní rekonstrukci, nemělo smysl do něj investovat nějaké větší peníze, protože noví majitelé si ho určitě upraví dle svých představ, ale myslím si, že po drobných úpravách se nám krásně podařilo ukázat prostor bytu👌

Abych ušetřil čas sobě i potenciálním kupujícím, využívám pro prezentaci často i 3D virtuální prohlídku. Zájemci si mohou bytem v klidu projít, detailně si ho prohlédnout a získají tak jasnou představu o dispozici a velikostech jednotlivých místností. Pokud jim něco zásadně nevyhovuje (např. rozložení místností) zjistí to už z pohodlí domova a ušetří tak můj i svůj čas, který bychom společně trávili na prohlídce. Jak taková prohlídka vypadá, se můžete podívat viz níže.

Za pouhé tři týdny od prvního setkání s majitelem už tu byly první zájemci o prohlídky. Vzhledem k velkému počtu zájemců jsem nakonec stanovil pouze dva termíny prohlídek. Byly to dva skoro celé dny nabité prohlídkami, a i přestože to bylo hodně náročné, vyplatilo se, a nakonec bylo vážných zájemců o koupi hned několik. Že k této situaci může dojít jsem tušil po prvních pár telefonátech, a proto jsem všechny seznámil hned na začátku s tím, že pokud tato situace nastane, hlavním kritériem výběru bude nejvyšší nabídka. Nejčastěji tuto situaci řeším skrze online aukci a ani tentokrát to nebyla výjimka. Nemovitost je bohužel jen jedna a je vždycky těžké rozhodnout, komu ji prodat, proto mi tato cesta přijde transparentní a spravedlivá vůči všem zájemcům. Nakonec se vyplatilopodařilo se navýšit cenu o 130 tis. Kč.

Vzhledem k tomu, že zájemce neměl ještě vyřešeno financování, předal jsem kontakt na hypoteční poradkyni. Jakmile jsme věděli, že hypotéka nebude problém, podepsali jsme v půlce října v advokátní kanceláři rezervační smlouvu. Zájemce ještě potřeboval vyřešit notářský zápis, takže jsem předal kontakt na notářku a mezitím se řešil úvěr. V listopadu jsme pak stihli podpis kupní smlouvy, podání zástavního i vlastnického práva na katastr. K zápisu vlastnického právavýplatě peněz došlo v půlce prosince. I přes financování bytu úvěrem, které často celý proces prodeje zdržuje, proběhlo zde vše rychle a bez komplikací a noví majitelé si mohli byt převzít ještě před Vánoci.

Zhodnocení obchodu

Když jsme se poprvé s klientem setkali, řekl mi, že bude spokojený, když se podaří byt prodat tak, že bude pro něj 4,5 mil. Kč. Udělal jsem analýzu a nabídkovou cenu jsme nakonec stanovili na 4,99 mil. Kč. Nabídka nemovitostí je v současné době hodně omezená a poptávka vysoká, takže se nakonec díky aukci povedlo cenu zvýšit ještě o 130 tis. Kč oproti původní nabídkové ceně. Jsem moc rád, že se podařilo pro majitele získat maximální tržní cenu, která byla výrazně vyšší než jeho původní představa a já mám dalšího spokojeného klienta. Referenci jak majitele, tak kupujícího si můžete přečíst níže.

Pana Ing. Pekárka jsem oslovil z důvodu prodeje mého bytu. Byl jsem přímo nadšen z jeho profesionality, rychlého jednání a v neposlední řadě přátelského chování. Jako naprostý laik v této oblasti jsem ocenil, že jsem se nemusel o nic starat a naprosto všechno zařídil on sám. Děkuji a vřele doporučuji.
Tomáš Ťopka - prodávající
Při koupi nemovitosti jsem měl štěstí hned dvakrát. Nejen, že jsem našel byt, který naplnil všechna má očekávání ale díky panu inženýrovi Pavlu Pekárkovi a jeho spolupracovníkům z řad finančních konzultantů a advokátního a notářského servisu, mohu říci: "I koupě bytu může být opravdu příjemná zkušenost," za což upřímně děkuji. Pokud si chcete i Vy tuto výjimečnou etapu života, kterou koupě nového bytu bezesporu je, užít a nestresovat se úskalími tohoto komplexního procesu, zvolte si také kvalitního průvodce, který Vás jím provede.
Petr Viazanica - kupující

Pokud bych mohl být i vám v oblasti realit jakkoliv nápomocem, budete se chtít na něco zeptat, poradit, předat nějaký kontakt nebo pomoci s vaší nemovitostí, pište nebo volejte, rád se vám budu věnovat .

Mějte se fajn a ať se Vám daří