Kdo jsem?

Důležité je vědět s kým člověk jedná

Poskytovat služby svým jménem je pro mě nejen velká zodpovědnost, ale hlavně závazek vůči lidem, kteří se na mě s důvěrou obrátí. Za nic, nikoho a za žádnou značku se nemohu schovat, za své služby ručím nejen svým jménem, ale také svojí pověstí. Pokud se tedy někdo rozhodne svěřit mi svoji nemovitost, ať už k prodeji nebo k pronájmu, považuji za férové, aby věděl, s kým jednáKdo tedy jsem?

Jak se rozplynul můj sen

Po dokončení studia na obchodní akademii, kde ke studiu patřily také pravidelné fotbalové tréninky a zápasy, se mi vinou častých a opakovaných zranění již v dorostenecké kategorii rozplynul můj sen, stát se profesionálním fotbalistou. Na fotbal jsem ale nezanevřel, a kromě ostatních sportů, se mu pravidelně věnuji dodnes.

Člověk by totiž podle mě měl v životě dělat to, co ho baví, naplňuje, a to bez ohledu na okolnosti a překážky, které mu život přichystá. Sám sobě jsem si tehdy slíbil, že takovou činnost najdu a že se v ní stanu profesionálem. K tomu jsem připojil také závazek, že mé vzdělávání nekončí, a že v budoucnu vystuduji vysokou školu. S tímto jsem tehdy opouštěl svá středoškolská studia a nastal čas začít přemýšlet o své další budoucnosti.

Moje první pracovní zkušenost

Z absolventa obchodní akademie se tedy ze mě v průběhu následujících dvou let stal nejprve obchodní referent v nakladatelství a následně administrativní pracovník v počítačové firmě. V té době jsem si však uvědomil, že práce v kanceláři není to, co bych chtěl dělat a cítil jsem, že je potřeba udělat změnu a to nejen po pracovní stránce, ale také v osobním životě. Rozhodl jsem se, že tak jako ve sportu, tak i ve svém životěpřed sebe znovu postavím nové výzvy a začnu hledat činnost, kterou nebudu dělat jen pro výplatu, ale také proto, že mě baví, naplňuje a dělám ji rád.

Změna je život

Změna je život, život je změna. Tak by se jednoduše dalo charakterizovat mé období koncem roku 2009. V té době jsem se rozhodl opustit všechny zaměstnanecké výhody, jistotu stálého platu, podal jsem v zaměstnání výpověď a přihlásil se ke studiu na vysoké škole.

Jak jsem ke „zlatu“ přišel

Přijetí nabídky práce asistenta jednatele/makléře v realitní kanceláři v jedné z poboček zlaté sítě CENTURY 21, bylo mojí startovní pozicí v oboru. Zde jsem získal své první realitní zkušenosti a naučil se, jak má pracovat profesionální realitní makléř.

Začátek mé realitní kariéry nebyl vůbec jednoduchý a okamžitě se proměnil v jeden velký boj o přežitíŽádní klienti, žádné zkušenosti. Oproti ostatním makléřům jsem měl v té době alespoň tu „výhodu“, že jsem jako asistent měl nějaký plat, který však činil asi čtvrtinu výdělku z předchozího zaměstnání. Peníze jsem tehdy neměl téměř žádné, obchody neuzavíral a nebýt podpory mé rodiny, asi bych se nechal znovu zaměstnat. Touha dokázat sobě i svému okolí, že na to mám, mi nedovolila to vzdát a z realit odejít. Svůj první obchod jsem uskutečnil až téměř po půl roce a vydělal si tak své první peníze, které však sotva pokryly náklady spojené s touto profesí.

Čas plynul….

Postupem času jsem získával více zkušeností, v realitách se vypracoval a pomalu se začalo i dařit. Za přispění všech klientů, kteří vložili důvěru do mých služeb, jsem v tomto oboru setrval a začal si plnit svůj sen, být v něčem profesionálem. V té době již vše pod značkou menší realitní kanceláře, do které jsem nastoupil.

Studijní úspěchy a založení vlastní značky

V roce 2013 a 2015 jsem získal titul Bc. resp. Ing a úspěšně tak zakončil svá vysokoškolská studia. Svému závazku jsem tedy dostál a zároveň jsem si tím splnil svůj sen. Tím ale paradoxně moje vzdělávání začalo, protože v průběhu studií, a to konkrétně v roce 2014, kdy jsem se rozhodl postavit na vlastní nohy a založit svoji vlastní značku Pekárek Reality. 

Realitní příběh pokračuje….

V oboru realit pracuji již jedenáctým rokem. Tomu, kde jsem dnes, vděčím nejen všem svým klientům, bez kterých by to nebylo možné, ale také své trpělivosti, vytrvalosti a rozhodnutí v realitách vůbec začít. Kromě odhodlání a touhy jsem na začátku neměl vůbec nic.

Nadále se budu snažit o to, abych dělal svému jménu čest a dělal pro klienty vždy víc, než za co jsem placen. Pro své klienty chci být vždy oporou při řešení všech problémů spojených s daným obchodem. Chuť a odhodlání do práce mi v současné době neposkytuje jen touha uspět, ale zejména spokojení klienti, díky kterým vím, že to co dělám, má smysl.